sophos UTM

شرکت سوفوس یک شرکت انگلیسی است که قدمتی بیش از 30 سال در تولید تجهیزات و نرم افزارهای امنیتی دارد.
این شرکت فعالیت خود را با تولید آنتی ویروس و رمزکننده های ارتباطی شروع کرد و در حال حاظر در تمامی زمینه های امنیت شبکه و اطلاعات جزو سردمداران این حوزه می باشد.
محصول انتی ویروس و فایروال این شرکت در اخرین گزارش گارتنر در سال 2017 جزو یکی از سه برند برتر بوده اند.
کمپانی سوفوس که از جمله شرکت های صرفا امنیتی می باشد که در زنجیره تامین امنیت داده محصولات مختلفی ارائه داده است تا بدین ترتیب نیازها و دغدغه شرکت ها را برطرف سازد.
این شرکت محصولات خود را با رویکرد سمت سازمان های بزرگ (enterprise)قرار داده است و به این ترتیب توانسته تا سهم قابل توجهی از این بازار را در کنار شرکت هایی مانند سیسکو و جونیپر داشته باشد.
از جمله این محصولات سری جدید فایروال های این شرکت با نام سری XG می باشد.
کمپانی پس از تملک شرکت سایبروم که خود در حوزه تجهیزات فایروال در رده های کوچک و متوسط سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار داشت امکانات محبوب یک برند مانند امکانات اکانتینگ و مدیریتی را در سری جدید محصولات سوفوس ارائه داده است، تا به این شکل امکانات نرم افزاری سایبروم را در سخت افزارهای قدرتمند سوفوس تلفیق کند و به عبارت دیگر امکانات یک محصول متوسط را در تجهیزات Enterprise قرار داده است.

XG Product Line
سوفوس این رده از تجهیزات طوری معماری کرده تا بتواند با سایر سیستم های امنیتی مانند endpoint تعامل داشته باشد
از امنیت شبکه تا مدیریت و گزارش های مناسب از جمله مواردی است که در این سری به بهترین شکل در اختیار مدیران قرار گرفته است
این تجهیز نیاز شما را به تهیه سیستم های management و analyzer به ان نحوی که در سایر برند ها از جمله فورتی نت ، جونیپر و سیسکو وجود دارد را منتفی می کند.
از جمله ویژگی های منحصر به فرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Automated user risk reports
این ویژگی User Threat Quotient (UTQ) بر اساس رفتار کاربران از انچه تراکنش های مختلف انجام می دهند را توسط هوش مصنوعی خود بررسی کرده و به این ترتیب از ریسک های مربوطه که از جمله ی آن ها می توان به حملات داخلی یا internal attack ها اشاره کرد.

Sophos Security Heartbeat™
این ویژگی با لینک کردن انتی ویروس شما با فایروال سبب می شود تا زنجیره امنیتی کامل تری شکل گرفته و از جملات ناشناخته و یا zeroجلوگیری می کند.

Layer-8 Identity control
این قابلیتی که از ویژگی های فایروال های شرکت سایبروم محسوب می شد در این سری از محصولات سوفوس به عنوان جایگزین محصولات سری ING سایبروم ارائه شده است.

Policy templates
تنظیمات از پیش مشخص شده باعث می شود تا در مرحله نصب زمان کمتر و حفاظت بیشتری حاصل گردد.

On-box reports included as standard
این امکان شما را از تهیه دستگاه دیگری در خصوص گزارش های امنیتی بی نیاز می کند تا بدین ترتیب مدیران بتواند از ده ها گزارش built-inبهره ببرند